Умови обміну, повернення товару

Право на обмін та/або повернення товару споживачеві гарантує ЗУ «Про захист прав споживачів».

  1. Право на обмін товару належної якості.

Відповідно до ст. 9 ЗУ «Про захист прав споживачів» споживач має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, в якого він був придбаний, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням, протягом 14 (чотирнадцяти) днів не рахуючи дня купівлі, за умови, що:

  • товар не використовувався;
  • збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики;
  • наявний розрахунковий документ, виданий споживачеві разом з проданим товаром.

Якщо у Продавця немає аналогічного товару для обміну, Покупець має право:

1) повернути придбаний товар одночасно з придбанням у Продавця іншого товару з наявного в асортименті магазину з відповідним перерахуванням вартості і сплатою позитивної різниці, або поверненням магазином різниці між цінами товарів;

2) розірвати раніше укладений договір купівлі-продажу і отримати гроші назад (протягом 7-ми робочих днів в такий же спосіб розрахунку, що і використовувався при оплаті за товар (готівковий розрахунок, безготівковий розрахунок)).

  1. У разі придбання товару неналежної якості.

Згідно ст.8 цього Закону при виявленні істотних недоліків, які виникли з вини виробника товару, протягом гарантійного терміну споживач має право на заміну товару або повернення грошей.

Істотним недоліком, згідно п.12 ст.1 Закону України «Про захист прав споживачів», вважається недолік, який робить неможливим чи недопустимим використання товару відповідно до його цільового призначення, виник з вини виробника, після його усунення проявляється знову з незалежних від споживача причин і при цьому наділений хоча б однією з таких ознак:

а) він взагалі не може бути усунутий;

б) на його усунення потребує понад чотирнадцять календарних днів;

в) він робить товар суттєво іншим, ніж передбачено в договорі.

Вимога споживача про заміну товару підлягає негайному задоволенню за його наявності, а в разі його відсутності – у місячний строк з моменту подання заяви. Якщо задовольнити вимогу у встановлений строк неможливо, то споживач має право на свій вибір вимагати заміни товару з недоліками на інший товар належної якості з відповідним перерахуванням ціни або повернення грошей. Вимоги споживача про повернення грошей підлягають задоволенню в перебігу семи днів. Розрахунок із споживачем у разі підвищення ціни на товар виробляється – виходячи з вартості товару на момент його покупки.

  1. Порядок повернення.

Покупець заповнює заяву на повернення товару з обов’язковим зазначенням причини такого повернення, в довільній формі та надсилає її на електронну адресу biosolomadn@gmail.com До заяви додає документи, що підтверджують придбання товару.

Повернення товару здійснюється за рахунок продавця на наступну адресу : м. Харків, відділення Нової пошти № 84.

Контактні особи:
Гриценко Ілля +38 (095)6581031;